Archiv

Výstava

Napoleon Bonaparte 1769–1821

hlavn motiv ok

Výstava instalovaná u příležitosti 200. výročí úmrtí Napoleona Bonaparte představuje na události bohatý život výrazné postavy evropských dějin. Návštěvníci, kteří na tuto výstavu zavítají, mají možnost seznámit se s originály zbraní a uniforem užívaných na přelomu 18. a 19. století.


Dne 5. května uplynulo rovných 200 let od smrti císaře Napoleona. Milovaného i nenáviděného. Myšlenky občanské společnosti přinášela jeho vojska v Evropě na hrotech svých bodáků. Výstava na Mohyle míru odkrývá některé kontroverze týkající se císařovy postavy, a zpřístupňují návštěvníkům právě ty zbraně, které bojovaly proti "starému světu". Ať už se jedná o jeden z nejzachovalejších fraků francouzského kapitána pěchoty nebo zbraně císařovy gardy, všechny exponáty pochází ze soukromé sbírky a některé dosud nespatřily světlo výstavní síně.

 

 Napoleon vystava 3 01 01

Více informací

Výstava

Napoleonský re-enactment 2005-2020

Výstava připravená k 215. výročí bitvy u Slavkova se věnuje posledním 15 letům napoleonského re-enactmentu u nás, a tedy obnovené francouzské, rakouské a ruské armádě koaličních válek let 1792-1815.


Výstava nabízí pohled na srovnání různých zpracování uniforem, výstroj a výzbroje, doplňují ji fotografie z významných ročníků vzpomínkových akcí a srovnávací schémata, díky nimž si návštěvníků může udělat představu o měřítku re-enactmentu ve vztahu ke skutečnosti roku 1805.

0 re enactment 1 0 re enactment 2

 

0 re enactment 3 0 re enactment 4
Více informací
muzeum brnenska

Muzeum
Brněnska

příspěvková organizace
více informací
vila low beer

Vila
Löw-Beer

v Brně
více informací
muzeum slapanice

Muzeum ve
Šlapanicích

scholasterie
více informací

Podhorácké
muzeum

klášter porta coeli
více informací
podhoracke muzeum

Muzeum v
Ivančicích

lapidárium
více informací
muzeum ivancice

Památník
písemnictví

na Moravě
více informací
pamatnik pisemnictvi

partner jihomoravsky kraj partner asociace muzeii partner cesky rozhlas

All Rights Reserved Muzeum Brněnska © 2020, Webdesign by LE CLAVERA s.r.o.